Podręcznik kaznodziejstwa – jak mówić dobre kazania

Miałem taką myśl, by zrobić ankietę na temat: „Co mnie drażni w przepowiadaniu o. Adama”. Bo szanując (a czasami kochając nawet) o. Adama Szustaka nie czynimy z niego Boga. Jest człowiekiem i ma swoje słabości – także kaznodziejskie. Ja „strasznie” nie lubię jak o. Adam mówi, że „strasznie” nas kocha. Przebaczam mu jednak to nadużywanie słowa i używania go w złym kontekście. 🙂

Pomyślałem jednak, że może warto pokusić się o coś innego, szerszego i bardziej pożytecznego.

Co powiesz na pomysł, gdybyśmy razem napisali „ludowy” podręcznik kaznodziejstwa – jak mówić dobre kazania? Nasze porady dla tych, którzy głoszą Słowo Boże. Zwrócimy uwagę na ich błędy – takie i inne. I na to co do nas trafia – by trafiali do naszych serc.

Potem zrobimy z tego e-booka i puścimy bezpłatnie w świat – do swobodnego rozpowszechniania.

Do dzieła!

Możesz wypełnić jedno, dwa lub trzy okienka.

Wyniki zobacz na: http://adamszustak.pl/podrecznik-kaznodziejstwa/


polecenie - to jest warte twojej uwagi...

CZY PRZECZYTAŁEŚ JUŻ CAŁE PISMO ŚWIĘTE?
PRÓBOWAŁEŚ I NIE UDAWAŁO SIĘ?
A MOŻE PRZECZYTAŁEŚ I... NIC NIE PAMIĘTASZ?
PRAWDOPODOBNIE ŹLE SIĘ ZA TO ZABRAŁEŚ!

bezpłatny poradnik

Pozwól, że pokażę ci jak się zabrać do czytania całej Biblii. Unikniesz w ten sposób dwóch powszechnych błędów oraz poznasz właściwą metodę.

Na koniec otrzymasz bezpłatny poradnik (PDF) do osobistego wykorzystania

Kliknij i POZNAJ SZCZEGÓŁY [kliknij tutaj]


8 myśli w temacie “Podręcznik kaznodziejstwa – jak mówić dobre kazania

 1. Ja jestem wdzieczna,ze teraz mozna usłyszec za incjatywą o.Adama w necie w dowolnym czasie ewangelię…Wypływa o.Adam na głębie i stara sie w niezwykle prosty sposób dotrzec do słuchacza.Nie jest sztuka wygłaszac kazan w niedziele w swiatyni,bo nie kazdy moze tam pójsc…Naprzykład z powodu choroby…Ale wazną incjatywą jest byc blisko człowieka w jego codziennosci.Ta codziennosc dla wielu ludzi jest wspólczesnie niezwykle ciezka,bo i czasy sa wyjatkowo trudne.Dlatego trzeba byc z ludem,wychodząc mu naprzeciw.Dziękuje o.Adamowi za ten dar -bycia z ludem Bozym.Za trudy jakie wkłada,by doskonalic ten kontakt z odbiorcą.Szczesc Boze na długie lata.

 2. Świetna inicjatywa.
  Wiele razy słuchając chaotycznych, przesyconych ozdobnikami retorycznymi a przede wszystkim niemiłosiernie długich kazań, dodawałem to sobie jako pokutę za swoje liczne grzechy 😉
  Co do zdania się na Ducha Świętego, jak proponują niektórzy moi przedmówcy – czy Pan dzięki działaniu Ducha Świętego mógłby nas zbawić takimi jakimi jesteśmy aktualnie z naszymi słabościami, tak by nie trzeba było już nad sobą pracować, doskonalić się i ogólnie się męczyć? Mógłby. Jest bogiem. Ale jednak z jakiegoś powodu nie chce, byśmy czekali biernie na paruzję, ale codziennie nad sobą pracowali.
  Czym innym jest zaufanie dla działania Ducha Świętego a czym innym „religijnie uzasadnione” lenistwo i byle-jakość 🙂

 3. Moze nie powinnismy poprawiac Ducha Swietego ?
  Kazdy kaznodzieja to instrument w reku Pana Boga , ktory zawsze trafi do kogos … niekoniecznie do mnie…dlatego jest ich wielu i roznia sie od siebie w swoich stylach , bo jest nas wielu i kazdy z nas jest inny.
  O. Adam Szustak poprostu „wali kawe na lawe ” 😉

 4. Do admina:
  ale to „strasznie” fajne, jak ktoś „strasznie” fajny, mówi, że nas „strasznie” kocha. To wręcz „przerażająco” cudowne :).

 5. Ale my się jeżymy na „łajania, pouczanki, narzekania” w kazaniu! Św Jan Maria Vianney był kiepskim kaznodzieją?! Radzę poczytać jego kazania! (18-19 wiek) i walnąć się w piersi.

 6. Jestem wdzięczna za pomysłowość o.Szustaka za to co robi-mówi .Niech Pan Bóg błogosławi a Duch Św.napełnia go wciąż potrzebnymi darami.Życzę wytrwałości w służbie z pasją Bogu i ludziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.