Rozplątani – recenzja

Poszukałem opinii i recenzji na temat audiobooka: „Rozplątani. Jak naprawić trudne relacje?” o. Adama Szustaka.

Warto się z nimi zapoznać kupując te płyty.

Z serwisu TOLLE

Dla potrzebujących być blisko siebie i innych

Polecam szczególnie tym, którzy są zmęczeni emocjami, myśleniem, decyzjami, które istnieją w ważnych dla nich relacjach. To już kolejne rekolekcje o. Szustaka, których słuchałam i byłam przekonana, że powtórzy się wiele elementów. Świeżość, oryginalność i naprawdę konkretne – niełatwe – wskazania, jak być blisko kogoś, ale i siebie samego. A to wszystko z pomocą Jezusa:)

autor opinii: Anna Korotkiewicz

***

jakże inny sposób patrzenia na rozwiązywanie trudnych spraw … Mam za sobą niemały kawałek życia i spory bagaż przeżyć , gdybym wcześniej trafiła na taki kierunek widzenia pewnie nie popełniłabym wielu błędów… Żeby „ułatwić” i zmienić patrzenie na wiele zawiłości naszego życia podarowałam ją pod choinkę mojemu synowi i synowej – tym razem 30 latkom bo to oni wkroczyli na nowe drogi bycia żoną , mężem ,mamą , tatą…. Serdeczne dzięki za kolejną pozycję ks.Adamie . Modlę się codziennie no i oczywiście czekam na kolejne odcinki Plastra Miodu – Psalmy Bóg zapłać !!

autor opinii: Ola Marczewska

Jak zwykle rewelacja

Ojca Adama Szustaka słucham już od dłuższego czasu. Pomimo, że pierwszą młodość mam za sobą, a język jakim się posługuje A.Szustak jest typowo młodzieżowy bardzo mi się jego kazania podobają. I cały czas sobie powtarzam, że do końca wszystkiego nie zrozumiemy a ojciec potrafi w sposób czytelny i przystępny trudne sprawy po ,,ludzku” wytłumaczyć i zrozumieć. Wszystkim polecam!

autor opinii: Mirosława S.

Wideo recenzja z YT

Troszkę uszczypliwa…

Swoje recenzje i opinie umieść w komentarzach


rozplatani-szustakAudiobook Rozplątani. Jak naprawić trudne relacje? możesz nabyć na przykład tutajpolecenie - to jest warte twojej uwagi...

CZY PRZECZYTAŁEŚ JUŻ CAŁE PISMO ŚWIĘTE?
PRÓBOWAŁEŚ I NIE UDAWAŁO SIĘ?
A MOŻE PRZECZYTAŁEŚ I... NIC NIE PAMIĘTASZ?
PRAWDOPODOBNIE ŹLE SIĘ ZA TO ZABRAŁEŚ!

bezpłatny poradnik

Pozwól, że pokażę ci jak się zabrać do czytania całej Biblii. Unikniesz w ten sposób dwóch powszechnych błędów oraz poznasz właściwą metodę.

Na koniec otrzymasz bezpłatny poradnik (PDF) do osobistego wykorzystania

Kliknij i POZNAJ SZCZEGÓŁY [kliknij tutaj]


6 myśli w temacie “Rozplątani – recenzja

 1. Moim zdaniem wytykanie błędów musi być uzasadnione.Np.droga do Kafarnaum-ok.100km-czas przebycia 2-3 dni.Pielgrzymka z W-wy do Częstochowy-ok.250 km-czas przebycia 9 dni.Początki pielgrzymki sięgają 300 lat wstecz.Wówczas pielgrzymowano tą samą drogą około 2 miesięcy.Te dane są zapisane wkronikach pielgrzymki. Biblia nie jest kroniką.W Piśmie Świętym nie jest też powiedziane,że lenistwo tj brak miłości;że żyzna ziemia to jestem ja ze swoim gnojem.O.Adam sięga do żródeł i tłumaczy to tak ,że wszyscy Go rozumiemy i chętnie słuchamy bez względu na wiek.Mimo Swoich młodych lat potrafi publicznie przyznać się do Swoich nie tylko błędów ale i grzechów.To się chwali.Szczęść Boże.Z modlitwą-babcia Felicja

  • „Początki pielgrzymki sięgają 300 lat wstecz.Wówczas pielgrzymowano tą samą drogą około 2 miesięcy.Te dane są zapisane w kronikach pielgrzymki.”

   2 miesiące? Chyba pod warunkiem, że zatrzymywano się tydzień na każdym lokalnym odpuście.

   A co do uzasadnień, to raczej o. Adam powinien uzasadnić trzymiesięczną nieobecność Piotra i jego trzytygodniową drogę. Gdzie to jest napisane? Na podstawie czego można tak twierdzić?

   Słuchając o. Adama zachowajmy krytycyzm.

    • Z szacunkiem, ale ciężar dowodzenie (onus probandi) spoczywa na tym, który wysuwa jakieś twierdzenie.

     „Zgodnie z obowiązującą w logice regułą odpowiedzialności za głoszone poglądy ciężar dowodu spoczywa na osobie, która wygłasza daną tezę (łac. Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat). Często zdarza się, że dyskutanci próbują przerzucić onus probandi na swojego przeciwnika i w ten sposób uchylić się od konieczności udowodnienia postulowanych przekonań. Ten nieuczciwy chwyt erystyczny, a jednocześnie rodzaj niemerytorycznej argumentacji, nazywamy argumentum ad ignorantiam.”
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%99%C5%BCar_dowodu

 2. Dla mnie słuchanie o Adama jest możliwością poznania samego Pana Jezusa, to jak przedstawia go o Adam jest bliskie mojemu sercu. W rozplątanych porusza temat który dotyczy wszystkich, chyba nie ma nikogo kto nie ma jakiejś trudnej relacji. Najważniejsze dla mnie jest to, że dzięki słowom zawartym w audiobooku, choć w nieudolny sposób mogę się starać tak jak mój Mistrz podchodzić do drugiego człowieka, patrzeć Jego oczami. Dziękuję.

 3. Gdy nie mogę dogadać sie z mężem, przypomina mi się słowo o.Adama o tym iż jesteśmy jak w związku głuchego ze ślepym (czy jakoś tak), nabieram łagodności i to pomaga w dalszej komunikacji.
  Inna rzeczą zasłyszaną jest to że w relacji musimy sami wyjść, podejść do człowieka. Tak jak to robił Jezus gdy uzdrawiał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.