Triduum Paschalne

Triduum Paschalne – wprowadzenia o. Adama Szustaka.

 

 

Wprowadzenie do Liturgii Wieczerzy Pańskiej

Kazanie na Wielki Czwartek

Wprowadzenie do Liturgii Męki Pańskiej

Kazanie na Wielki Piątek

Wprowadzenie do Liturgii Wigilii Paschalnej

Kazanie na Wigilię Paschalną


polecenie - to jest warte twojej uwagi...

CZY PRZECZYTAŁEŚ JUŻ CAŁE PISMO ŚWIĘTE?
PRÓBOWAŁEŚ I NIE UDAWAŁO SIĘ?
A MOŻE PRZECZYTAŁEŚ I... NIC NIE PAMIĘTASZ?
PRAWDOPODOBNIE ŹLE SIĘ ZA TO ZABRAŁEŚ!

bezpłatny poradnik

Pozwól, że pokażę ci jak się zabrać do czytania całej Biblii. Unikniesz w ten sposób dwóch powszechnych błędów oraz poznasz właściwą metodę.

Na koniec otrzymasz bezpłatny poradnik (PDF) do osobistego wykorzystania

Kliknij i POZNAJ SZCZEGÓŁY [kliknij tutaj]


7 myśli w temacie “Triduum Paschalne

 1. Ojcze kochany
  Dziękuję za Prawdę o Bogu i człowieku, którą z ust ojca przyjmuję tak prosto i zwyczajnie.
  Ta dzisiejsza Pascha pobrzmiewa w Ojca pogawędkach cały rok i wplata się w moje życie trochę mimochodem.Czasami oglądam się przez ramię i wtedy dopiero widzę, gdzie mnie już nie ma i o ile bliżej , niż dalej do nieba.
  Może dlatego tegoroczna Pascha tak mnie nie zaskoczyła , tylko utwierdziła, że ta droga przebywana z ojcem to dobra droga – Słowem wyznaczona , Ciałem i Krwią przeniknięta …i taka przenikająca do każdego , najmniejszego wydarzenia…i taka moja.
  Radości jak tryskający gajzerek⛲
  Pokoju jak leciutki wiaterek 🍃
  Miłości jako oczywistości💓
  Niech to wszystko
  w Ojca sercu gości
  Bo Jezus Zmartwychwstał
  Alleluja!🔔

 2. Szczęść Boże, już widzę, jak patrzono by na mnie w moim kościele, gdybym w Wielki Piątek radośnie uśmiechała się podczas odsłaniania krzyża. W tradycji utrwalone jest, aby w Wielki Piątek chodzić z ubolewaniem na twarzy, zgiętą sylwetką. Wszystko inne to herezja. I jak tu się cieszyć i stosować to, co ojciec mówi? Dziękuję za wszystkie uwagi, bo tyle lat żyję i uczestniczę w tych świętach, a nie wiedziałam, że to wszystko rozumiem źle. Szczęść Boże.

 3. Witam serdecznie w wielki piątek O Szustaka i wszystkich braci i siostry w Panu . Ale mam czasem wrażenie że Ojciec przesadza w żartach w kontekście tego poważnego i ważnego wydarzenia w dziejach całej ludzkości gdzie nasz Pan Król Królów umarł w ciężkich męczarniach aby nas zbawić żywych i umarłych . Może się zle wsłuchałem za co przepraszam ale w tym okresie jestem bardzo poważny i skupiony . Bo dla mnie nie jest do śmiechu które tam słyszałem że nasz Pan tak cierpiał żeby można się wyrażać humorystycznie zbyt humorystycznie . Pozdrawiam i Bóg zapłać .

 4. Witam
  Tytułem uzupełnienia dotyczy wprowadzenia do Liturgii Triduum Paschalnego jakie było wygłoszone w 2012 roku w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim Beczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.