ARKA

Internetowe słuchowisko adwentowe 2016 – odcinki codziennie wieczorem.

 

 

1.Zbudujmy arkę!

2.Potrzebujemy cieśli

3.Nie dawaj, bierz!

4.Nadzór budowlany

5.Giganci


polecenie - to jest warte twojej uwagi...

CZY PRZECZYTAŁEŚ JUŻ CAŁE PISMO ŚWIĘTE?
PRÓBOWAŁEŚ I NIE UDAWAŁO SIĘ?
A MOŻE PRZECZYTAŁEŚ I... NIC NIE PAMIĘTASZ?
PRAWDOPODOBNIE ŹLE SIĘ ZA TO ZABRAŁEŚ!

bezpłatny poradnik

Pozwól, że pokażę ci jak się zabrać do czytania całej Biblii. Unikniesz w ten sposób dwóch powszechnych błędów oraz poznasz właściwą metodę.

Na koniec otrzymasz bezpłatny poradnik (PDF) do osobistego wykorzystania

Kliknij i POZNAJ SZCZEGÓŁY [kliknij tutaj]


57 myśli w temacie “ARKA

 1. Bóg zapłać za wszystkie odcinki Arki. Trochę przewrotnie – dziś są Twoje imieniny, ojcze Adamie. Nich Ci Bóg da wszystko co najlepsze.

 2. Dziś pytasz Ojcze Adamie gdzie jesteśmy , gdy Cię słuchamy…
  Otóż, jestem w moim Egipcie czyli Niemczech i mam dzięki Tobie kolejne słowo od Boga, kolejny znak …że ON mi przygotował każde miejsce zanim się tam pojawiłam!! Gdybym ja samodzielnie miała podjąć decyzje…nie byłoby mnie tu.
  To mój mąż prowadzi mnie w Woli Bożej! Staram się … słuchać…
  Jakże moje serce zadrżało, że pamiętasz o uchodźcach, że ich nie negujesz.
  Tu pokochałam bardzo czytać i rozważać Słowo Boga z Biblii. DZIĘKI !!

 3. Dziękuję za każdy dzień rekolekcji. Są cudowne. Dotykają mojego serca i użyźniają jego glebę, by wzrastał owoc nieustannego nawrócenia i ewangelizacji.
  Słucham rozważań zawsze późnym wieczorem przed pójściem spać i przed modlitwą. Wtedy otwieram uszy mego serca na głos Boga, który posłużył się takim cudownym narzędziem jakim jest Ojciec.
  Jak najbardziej zgadzam się ze słowami sw. Pawla, że ,,wiara rodzi się ze słuchania” (gdy o tym mówię innym, przytaczam szereg faktów z mojego życia). Chciałabym jeszcze dodać coś ważnego, otóż,,- trzeba słuchać ale też,, usłyszeć”. Wielu ludzi dzisiejszego świata jest głuchych na Boży głos.Dlatego często mówią: ,, A gdzie był wtedy Bóg, kiedy…..?”
  – A słuchałeś Go? Rozmawiałeś z Nim? Pytaleś? – odpowiadam.
  Czy jesteś tylko konsumentem jego obietnic?
  Moim ulubionym powiedzeniem w tym temacie jest stwierdzenie ( może ciut gastronomicznym) – ,,Czym się karmisz, tym ci się odbije”.
  Gorąco pozdrawiam.Codzienne modlę się za Tych, którzy tak jak Ojciec głoszą światu dobrą nowinę. Z Bogiem.

 4. Mój gołąb nadziei odleciał. Niesamowita jest ta dzisiejsza Arka. Wstałam sobie w nocy, gołąb odleciał, a tu taki tekst, jakby ktoś czytał w moich myślach.

 5. Ojcze Adamie to cudowne rady, ale ja już robiła różne rzeczy, żeby wyrwać siebie z toksycznych relacji w małżeństwie i nic, a najgorsze jest samotność we dwoje. Mąż jest nieobecny intelektualnie w rodzinie w relacjach z dziećmi, ale nikt mi nie wierzy. Jak to zmienić proszę o pomoc

  • Coś o tym wiem.Może Bóg zostawia takie głębokie pęknięcia w sercu ,aby Go wołać i aby Go szukać.Nawet tak na dobrą sprawę nie ma jak innym o tym wszystkim opowiedzieć, bo na zewnątrz nieźle to nasze życie wygląda.Przez to obcowanie z ojcowym gadaniem doszło do mnie na nowo życie.Takie zwyczajne podejmowanie nowych celów, dążeń, drobnych radości .Bo już miałam takie momenty, w których myślałam, że życie we mnie zastyga.Może od tej strony Bóg coś ruszy.Przestaję mieć poczucie winy spowodowane radością codzienności.Jednocześnie jestem tu gdzie jestem i chcę służyć mojej rodzinie, bo bardzo ją kocham.
   Takie, może głupoty napisałam, ale trudno o tym pisać.
   Pozdrawiam.
   Ps.Jak ojciec nas słyszy to może odpowie.,……,.

  • Modlitwa czyni cuda. Polecam nowennę Pompejanską w intencji męża. Odpowiedź nie zawsze przychodzi natychmiast. Ale miej w sobie Nadzieję o której mówił ojciec Adam. Wiem, to trudne trwać w traumie. (jestem osobą samotną, po rozwodzie dlatego zabrałam głos w tej sprawie) Ale własnie w tej sytuacji dotykasz Boga, własnie w chwilach samotności, bezsilności możesz Go poznać ( tak było ze mną). Gdy Mu w pelni zaufasz i oddasz swój ciężar dostąpisz łaski nawrócenia – innaczej spojrzysz na całą sytuację. Postaraj się nie skupiać na wadach , zacznij dostrzegać też zalety męża. wykorzystaj wszystkie możliwości by ratować związek np. terapia rodzinna. BARDZO BARDZO GORĄCO POLECAM FILM KTÓRY POWINNY OBEJRZEĆ WSZYSTKIE MAŁŻENSTWA NA ZAKRĘCIE PT:,, Próba ogniowa” inny tytuł filmu to ,, Ognioodporny”. Z Bogiem.
   p.s To że sluchasz tych rekolekcji to jedna z dróg, którą podsunął ci Pan ona też prowadzi do pojednania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.